• اناردونی
  • قوانین انتشار اپلیکیشن‌های IOS
  • بخش چهارم: طراحی

بخش چهارم: طراحی

کاربران دوست دارند محیط اپلیکیشنی که از آن استفاده می‌کنند ساده و زیبا باشد و برای استفاده از قسمت‌های مختلف آن، دچار سردرگمی نشوند و این موضوعی است که در رابط و یا تجربه کاربری بسیار حائز اهمیت است. رابط و تجربه کاربری مناسب برای اپلیکیشن‌، هم برای شما سودمند است و هم برای کاربران؛ اما در ادامه نکاتی را آورده‌ایم که حداقل استانداردهای لازم برای تایید شدن اپلیکیشن شما در اناردونی می‌باشد.

همچنین این نکته را نیز به یاد داشته باشید که بعد از تایید اپلیکیشن، از انتشار بروزرسانی‌های مختلف با بازه زمانی کم غافل نشوید تا کاربران نهایت رضایت را از اپلیکیشن و خدمات شما داشته باشند. برنامه‌هایی که کار نمی‌کنند و کاربران در استفاده از آن مشکل دارند، از دسترس خارج خواهند شد.

۴.۱ حق چاپ و قانون کپی رایت

با ایده‌های خودتان پیشرفت کنید و آن‌ها را در اپلیکیشن خود پیاده‌سازی کنید. از طراحی‌ها و ایده‌های دیگران تقلید نکنید یا با تغییر جزئی در نام یا رابط کاربری آن، سعی نداشته باشید آن را به نام خود تمام و ثبت کنید. با این کار علاوه بر اینکه قانون کپی رایت را نقض کرده‌اید، باعث می‌شوید تیم محتوا در بررسی‌های بعدی سختگیرانه‌تر عمل کند.

۴.2 حداقل عملکرد

اپلیکیشن شما باید حداقل‌‌های یک نرم‌افزار استاندارد را داشته باشد؛ یعنی شامل رابط کاربری کامل، URL های سالم و ... باشد و ویژگی‌هایی فراتر از آنچه در سایت مربوط به اپلیکیشن خود دارید را داشته باشد؛ به عبارتی دیگر، اپلیکیشن شما نباید دقیقا مانند وبسایت شما باشد و تجربه کاربری بهتر و پیشرفته‌تری را به کاربران ارائه دهد؛ همچنین لازم به ذکر است اپلیکیشن شما نباید حاوی لینک‌های نامربوط باشد.

۴.۲.۱ 

  • اپلیکیشن شما باید به تنهایی قابل استفاده باشد و برای نصب نیازی به برنامه دیگری نداشته باشد.
  • اگر اپلیکیشن شما برای استفاده نیاز به اینترنت و منابع اضافی دارد، حتما این مسئله را قبل از اینکه کاربران برنامه شما را نصب کنند، به اطلاع آن‌ها برسانید.

۴.۲.۲ برنامه‌هایی که برگرفته شده از برندهای تجاری دیگر می‌باشند و از محتوای آن‌ها استفاده شده، رد خواهند شد؛ مگر اینکه مستقیما توسط همان برند تجاری ارائه شوند یا گواهی‌نامه‌ای توسط برند تجاری اصلی در اختیار تیم بررسی قرار گیرد.

۴.3 اسپم

برای اپلیکیشن‌های با محتوای یکسان، چندین باندل آیدی ثبت نکنید. اگر قصد دارید آپدیت جدیدی را برای اپلیکیشن خود قرار دهید، دو راه پیش روی شماست:

  • باید حتما با همان باندل آیدی قبلی، اپ را بارگذاری و آپدیت کنید.
  • درخواست حذف نسخه قبلی اپلیکیشن را ثبت کنید تا پروسه حذف نسخه قبلی انجام شود و سپس نسخه جدید را قرار دهید.

۴.۴ افزونه‌ها

اگر داخل اپلیکیشن خود از افزونه بخصوصی استفاده کرده‌اید، باید حتما با محتوای کل اپلیکیشن مطابقت داشته باشد و با Safari نیز سازگار باشد؛ همچنین اگر برای استفاده از آن افزونه، پرداخت درون‌برنامه‌ای در نظر گرفته‌اید، این موضوع باید برای تیم بررسی واضح و قابل بررسی باشد.

۴.۴.۱ افزونه‌های Safari باید روی نسخه فعلی Safari قابل اجرا باشند. آن‌ها نباید دارای کدهای مخرب باشند یا با عناصر رابط کاربری سافاری در تداخل باشند؛ نقض این قانون منجر به حذف برنامه توسعه دهنده خواهد شد.

۴.۵ آیکن اپلیکیشن

دقت کنید آیکنی که در استور به کاربر نشان داده می‌شود باید با آیکن برنامه پس از نصب مطابقت کامل داشته باشد.