• اناردونی
  • قوانین انتشار اپلیکیشن‌های IOS
  • بخش دوم: عملکرد

بخش دوم: عملکرد

۲.۱ کامل بودن برنامه

در هنگام ارسال اپلیکیشن دقت کنید که اگر قصد دارید برنامه خود را بصورت پیش فروش در دسترس کاربران قرار دهید، نسخه نهایی آن باید تمام اطلاعات، دیتاهای لازم و URL های سالم را داشته باشد و همچنین آدرس‌های خالی و محتواهای موقتی که از قبل موجود بودند، باید حذف شوند. قبل از آپلود و ارسال برنامه، حتما برنامه را تست کرده و برای رفع باگ‌ها و مشکلات احتمالی اقدام کنید. لازم به ذکر است که اگر اپ شما حاوی صفحه ورود به سیستم می‌باشد، حتما اکانت تست برای تیم بررسی آماده داشته باشید. 

اگر اپلیکیشن شما شامل خریدهای درون برنامه‌ای می‌باشد، این مورد حتما باید برای تیم بررسی قابل رویت و در دسترس باشد و یا اگر امکانش نیست، حتما باید به همراه ارسال اپ، دلیل آن قید شود! به هیچ عنوان تست اپلیکیشن خود را به تیم بررسی واگذار نکنید، زیرا ما فقط نکات کلی اپ نظیر نصب شدن برنامه، باز شدن و قابل اجرا بودن آن و موارد کلی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

۲.۲ نسخه‌ی بتای اپلیکیشن

شما باید این نکته را مدنظر داشته باشید که نسخه‌ی تست یا بتای اپ شما مورد تایید نیست و منتشر نخواهد شد.

۲.۳ اطلاعات دقیق و واضح

کاربران باید خیلی راحت به برنامه‌های مدنظر خود دسترسی داشته باشند و تمام اطلاعات لازم را قبل از نصب آن مشاهده کنند؛ بنابراین مطمئن شوید توضیحات برنامه، اسکرین‌شات‌ها و پیش نمایش آن بطور واضح نمای کلی اپلیکیشن در سیستم عامل iOS و قابلیت‌های آن را نمایش میدهد و به یاد داشته باشید هنگام آپدیت اپلیکیشن خود، به نحوی کاربران را مطلع سازید.

در انتخاب دسته‌بندی برنامه دقت کنید. دسته‌بندی‌های مرتبط با اپلیکیشن خود را انتخاب فرمایید و از انتخاب دسته‌های نامربوط و سوءاستفاده از برندهای دیگر جدأ خودداری کنید.

۲.4 لینک‌های غیرمجاز

این نکته را مدنظر داشته باشید که اپلیکیشن شما نباید حاوی لینک به منابع دیگر باشد؛ در غیر این صورت اپلیکیشن شما بدون اطلاع قبلی حذف خواهد شد.